VIRTUALUS SUSITIKIMAS PORTUGALIJOJE

(Erasmus + projekto „Living beside the water“ veikos)

Kad ir koks keistas būtų šis pandeminis laikotarpis, Kauno Rokų gimnazija ir Erasmus + projekto „Living besides the water“ partneriai iš Graikijos, Čekijos, Ispanijos, Italijos susitiko virtualiame susitikime Portugalijos mieste Amora, Scundaria Manuel Cargaleiro mokykloje.

Pirmoji virtualaus susitikimo Portugalijoje diena (gegužės 24 –oji) buvo kupina nuostabių įspūdžių. Šią dieną keliavome į Scundaria Manuel Cargaleiro mokyklą kartu su kitomis Erasmus+ projekto „Living beside the water“ komandomis. Mokyklos pristatymo vaizdo įrašas buvo toks nepaprastai fantastiškas, kad net apėmė jausmas jog keliauji gyvai iš klasės į klasę su mūsų puikia Portugalijos komanda.

Antroji susitikimo diena (gegužės 25 –oji) – pažintis su šalių kultūros paveldu. Kiek daug panašumo mums suteikia bendra istorinė patirtis! Kokie gražūs skirtumai tarp šalių! Išmėginome įvairias prezentacijų programėles: prezi, genial.ly, storyjumper ir kt. Tikiuosi, kad Lietuvos komanda projekto partnerius taip pat suintrigavo Lietuvos kultūros paveldu. 7 b klasės mokiniai Matas Zeigis ir Skaistė Gražulevičiūtė puikiai pasirengė namų darbą – pristatymą apie kultūros paveldą Lietuvoje https://prezi.com/view/OTV4flP1InRRQlZE9SN7/  Kai po pandemijos gyvenimas sugrįš į įprastą kasdienybę, lauksime svečių ir aplankysime nuostabias vietas, apie kurias daug išgirdome.

Trečioji projekto (gegužės 26 –oji) „Living beside the water“ diena. Portugalijos komanda mokė projekto dalyvius kurti plakatą naudojant „Canva“ programėlę. Puiki patirtis tiek studentams, tiek mokytojams. O svarbiausia susitikimo emocijos – smagus darbinis šurmulys ir plakato gimimo akimirkos. I b klasės mokinys Erlandas Prakapavičius puikiai susidorojo su plakato kūrimo subtilybėmis. Plakate buvo ir nuostabus mūsų buvusio mokinio Manto Mackevičiaus video https://www.youtube.com/watch?v=EpSP2qqOAUY, kurį jis mielai padėjo mums paruošti iki susitikimo Portugalijoje.

Ketvirtoji projekto (gegužės 27 –oji) diena buvo puikių pristatymų ir naujų įgūdžių ugdymo diena. Tiek daug įdomių faktų apie įvairius paveldo objektus prie upių, ežerų ir jūrų pamatėme. Daug istorinių ir kultūrinių faktų sužinojome, anglų kalbą pralavinome, vandens svarbą žmogaus gyvenimui supratome. Portugalų komanda pravedė naudingą pamoka apie e-twinning platformos galimybes projekto dalyviams.

Penktoji diena (gegužės 28 –oji). ĮDOMI PATIRTIS, DŽIAUGSMAS, LAIMĖ, ŽINIOS.,NAUJOS KULTŪROS, NUOSTABU, GAMTA, KŪRYBIŠKUMAS….. ir dar daug gražių žodžių, kuriais projekto dalyviai įvertino visos savaitės veiklą. Matėme nuostabius Portugalijos peizažus, kurie savo grožiu prilygo įspūdingiems dailininkų marinistų paveikslams. Buvo gera patirti nuostabią bendrystę ir buvo šiek tiek gaila, kad negalėjome gyvai vaikščioti gražiose Amora gatvelėse.

Loreta Jankūnienė