Virtuali paroda „Velykiniai margučiai“

Svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Lietuviams kiaušinis buvo gyvybės, gėrio, derlingumo, vaisingumo bei gamtos atgimimo simbolis, žmonės tikėjo magiška jo galia. Margutis buvo ne tik svarbiausias Velykų valgis ir stalo puošmena, bet ir neatsiejamas nuo tradicinių. Velykų žaidimų – kaušinius daužydavo, ridendavo, sukdavo. Senolių išmintis sako, kad per Velykas reikia dovanoti margučius kitiems. Dovanotas kiaušinis suteiks jiems sveikatos, laimės. Kadangi dovanoti savo sukurtų margučių šiuo metu negalime, todėl kviečiame pasigrožėti margučiaias šioje virtualioje parodoje .

Rokų gimnazijos 5-10 klasių mokiniai per technologijų pamoką margino margučius taikydami dekupažo techniką. Dekupažas  – daiktų dekoravimo įvairiais piešinėliais technika.

Saulė šypsosi pro langą
Spinduliais parėmus dangų,
Klega paukščiai, gėlės kvepia
Puošdamos Velykų taką.

Vėl pavasaris pas mus.
Laikas puošti margučius.

Parodą galite apžiūrėti čia.

Su gražiausia pavasario švente, Su Šv. Velykom!

Technologijų mokytoja Donata Butkevičienė