Dienoraščio konkurso „ŠVIES@.AŠ“ baigiamasis renginys iš Rokų -   Lietuvos, Vokietijos, ir Airijos mokykloms

Nors pasaulis, rodos, susikėlė į skaitmenų debesis, žmonės dangstosi kaukėmis ir rečiau susitinka, bet tikrai nenustojo rašyti. Rašė vakar, rašo šiandien ir rašys rytoj. Rašo laiškus ar palinkėjimus, eilėraščius ar dienoraščius sau, draugui, o kartais ir į konkursą. 

Kauno Rokų gimnazija kartu su partneriais iš Kauno pedagogų kvalifikacijos centro (KPKC), Kauno lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio, Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir VU Kauno fakulteto trečius metus organizavo Tarptautinį 5-12 (IV) klasių dienoraščio konkursą apie šviesą ir kai ką daugiau, kas slypi pavadinimo ženkluose. Penkių asmenų vertinimo komisija gavo 177 mokinių darbus, kurie buvo vertinami pagal keturias amžiaus grupes. Komisija paskelbė 23 nugalėtojus. Pirmąsias vietas užėmė: 5-6 klasių grupė. Vozgirdaitė Adelė, 5 kl. Klaipėdos Vydūno gimnazija (mokytoja Lilija Bručkienė). 7-8 klasių grupė. Miliauskaitė Viktorija, 8 kl. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija (mokytoja Elena Blažienė). I-II klasių grupė. Rimkutė Austė, I kl. Kauno Juozo Grušo meno gimnazija (mokytoja Daiva Vaičaitienė). III-IV klasių grupė. Daugėla Linas, IV kl. Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija (mokytoja Daiva Ataitė). Laureatų darbai geriausiai atitiko ne tik temos, bet ir originalumo, raiškumo bei gebėjimo remtis kultūra kriterijus. 

Lapkričio 26-ąją Rokų gimnazijos komanda kartu su konkurso partneriais rezultatus skelbė ir originaliausias dienoraščių ištraukas inscenizuotai skaitė (teatro mokytoja Rita Miliūnienė) nuotoliu. Į vaizdo konferenciją įsijungė per 200 interesantų iš visos Lietuvos, Airijos ir Vokietijos. Sveikinimo žodžius tarė Rokų gimnazijos direktorė Rūta Buinickienė, KPKC metodininkė ir konkurso kuratorė Zita Verbickienė, o penkios vertintojos Gabija Bankauskaitė (VU Knf), Sandra Šimoniūtienė ir Vanda Mažeikienė (Rokų gimnazija), Nijolė Vaičiulienė ir Vita Valuntienė (Šakių „Žiburio“ gimnazija) drąsino ir linkėjo rašyti, pasakė pastabų, įvardijo darbų temas ir pagrindinius dienoraščių motyvus.  

Konkursas baigėsi. Visi dalyviai gaus skaitmenines padėkas, o laureatai ir skatinamųjų vietų laimėtojai – KPKC diplomus ir padėkas paprastuoju paštu kartu su rėmėjų dovanomis. Laureatų mokytojams Rokų gimnazija paruošė atminimo dovanėlių. 

• Konkurso nugalėtojų sąrašą rasite čia.

Konkurso administratorius E. Jankūnas 

Draugų laiškai po konkurso:) 


Mes penkiese sėdėjome prie kompiuterio ir visiems plojome. Štai ir nuotrauka ? 

Kai dešimtokė Paulina laimėjo skatinamąją vietą, mes galvojome, kad tik tiek ir tebus. Labai džiaugėmės! Dovydo laimėjimas – tikras siurprizas. Jam, tris kartus dalyvavusiam, Jūsų konkursas „šventas“. <…> Juk sunku varžytis su mokiniais, kurie gyvena ir mokosi Lietuvoje. <…> Tokie konkursai padeda mokiniams matyti ne tik išorę, bet ir vidų (savo ir kitų)… Ačiū  

Iki kitų susitikimų! 

Asta,  Vasario 16-osios gimnazija, Vokietija 


… dėkoju už jaukų, šiltą renginį. Ačiū už pakvietimą (lauksiu daugiau!).  

Vilma Užgalienė,  Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus 


Labai Jums dėkojame už tokį gražų įvertinimą. Buvo puikus renginys. Tiesiog buvo labai šilta ir jauku. Dėkui, kad organizuojate tokius prasmingus konkursus. Linkiu, kad Jums likimas dovanotų kuo daugiau stebuklų, kurie melsvom žvaigždėm į kasdienybę kristų: ant rūpesčių, ant duonos kasdieninės, ant knygų stalo ir gerų gerų darbų. Dėkui ir sėkmės. 

Pagarbiai 

Aldona Pažūsienė, Vilniaus automechnikos ir verslo mokykla