KAUNO ROKŲ GIMNAZIJA

Kauno mokyklų „Olimpinis kaimelis“

Kauno mokyklų „Olimpinis kaimelis“ – tai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Kauno Rokų gimnazijos ir Kauno šv. Kazimiero progimnazijos inicijuota ir Kauno mieste organizuota dieninė mokinių stovykla. Stovyklos tikslas – mokinių intelektinių, dvasinių ir fizinių galių puoselėjimas per kilnias olimpines idėjas. Tai yra puiki ir naudinga galimybė vaikams realizuoti save kaip asmenybę, savo asmeninius pomėgius, kūrybinius sumanymus, iniciatyvas, pažinti žmones ir pasaulį, tobulėti, bendrauti, plėsti akiratį. Aktyviai dalyvaudami olimpinėse veiklose, mokiniai patyrė sėkmės džiaugsmą, komandinę dvasią, sporto ryšį su gyvenimu, per sportą ugdėsi bendražmogiškas vertybes. Šiame projekte-stovykloje dalyvavo šeštų-septintų klasių 36 mokiniai iš Kauno miesto mokyklų. Dalyvauti stovykloje buvo atrinktos šešios bendrojo ugdymo mokyklos: Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, Kauno J. Grušo meno gimnazija, KTU inžinerijos licėjus, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, Kauno šv. Kazimiero progimnazija, Kauno Rokų gimnazija.

Pasveikinti „Olimpinio kaimelio“ dalyvių į Lietuvos sporto muziejų atvyko Remigijus Kančys, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis maratonininkas, ir Austra Skujytė, Sidnėjaus, Atėnų, Pekino ir Londono olimpinių žaidynių dalyvė, olimpinė vicečempionė, sveikinimo žodį tarė ir Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Visą savaitę mokiniai gyveno pagal olimpines vertybes DRAUGYSTĖ, PAGARBA, ĮKVĖPIMAS, RYŽTINGUMAS IR DRĄSA, LYGYBĖ IR TOBULĖJIMAS. Stebėjo garsių sportininkų treniruotes ir išbandė įvairias sporto šakas. Dalyvavo Londono olimpinių žaidynių dalyvės, ieties metikės Indrės Jakubaitytės ir jos auklėtinio Edgaro Benkunsko treniruotėje, kurioje mokėsi ieties metimo technikos. Stovyklautojai stebėjo ir Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempiono Mindaugo Biliaus treniruotę, naujų potyrių įgijo žaisdami vežimėlių krepšinį su Atėnų parolimpinių žaidynių vicečempionu docentu Kęstučiu Skuču. Kauno bokso klubo „Gintarinė pirštinė“ treneris Raimundas Plūka pamokė pagrindinių ir pačių paprasčiausių, mums suprantamų, savigynos judesių. Dalyvavo susitikime su jaunimo pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato dalyviu Deividu Kizala ir jo partnere Guoste Damulevičiūte bei Goda Butkute. Teko garbė susitikti ir su Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ trenere bei Lietuvos čiuožimo federacijos prezidente Lilija Vanagiene, kuri mielai pasakojo asmeninę sportininkės patirtį ir prisiminimus apie Povilą Vanagą ir Margaritą Drobiasko.

Kūrybinėse dirbtuvėse po pietų mokiniai įvairiose Kauno mokyklose ir netradicinėse aplinkose demonstravo asmeninę išmonę ir darbštumą. Lietuvos sporto muziejuje vieni gamino olimpinę fotosesijų sienelę su Rokų gimnazijos technologijų ir dailės mokytoja Vilija Diedoniene bei etikos ir rusų k. mokytoja Loreta Jankūniene, kiti mokėsi šiuolaikinio šokio „Kamuolių perkusija“ kartu su J. Basanavičiaus gimnazijos mokinėmis G. Kuzmickyte ir B. Valaityte. Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje žurnalistų tyrimas anglų kalba vyko miesto erdvėse, jiems vadovavo Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos anglų kalbos mokytoja Danguolė Navickienė. Vilniaus universiteto Kauno dailės fakultete projekto dalyviai mokėsi subtitravimo. Teko subtitruoti trumpą filmuką apie olimpines žaidynes. Reikėjo versti tekstą iš anglų kalbos į lietuvių kalbą ir jį parašyti nurodytoje vietoje. Olimpinius žiedus mokiniai gamino inžinerinėse dirbtuvėse KTU inžinerijos licėjuje. Darbo buvo kiekvienam – nuo olimpinių žiedų pjaustymo iš medžio, jų dažymo iki LED lempučių litavimo, padėjo KTU inžinerijos mokytojai Robertas Andriuška ir Povilas Baltutis. Orientacinį žaidimą Kauno senamiestyje su vietovės žemėlapiu ir užduotimis pasiūlė Rokų gimnazijos kūno kultūros mokytoja Lina Čečinaitė, vėliau savo žinias komandos išbandė „Protmūšyje“, kurį organizavo Rokų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Pociutė-Miliūnienė. Šv. Kazimiero progimnazijoje dalyviai plušėjo kūrybinėse dirbtuvėse: tobulino „Kamuolių perkusijos“ kompoziciją, vyko „Lego Education EV3“ valdymo programinės įrangos (robotikos) pratybos bei muzikos kūrimo ir programavimo užsiėmimai. Pramogų laipiojimo centre ,,Miegantys drambliai“ visiems patiko individualios ir komandines užduotys. Buvo smagu nugalėti asmenines aukščio baimes, išmokti naujų technikų. Įsiminė originali ekskursija po ,,Žalgirio“ areną, judrieji žaidimai Nemuno salos aikštynuose, kuriuos organizavo Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos mokytojas Robertas Mežvinskis, čiuožimas pačiūžomis ,,Akropolio“ ledo arenoje.

Kasdien po veiklų neformalioje aplinkoje vykdavo aptarimas – refleksija, kurią vedė Rokų gimnazijos psichologė Aurelija Andriuškienė ir socialinė pedagogė Laimutė Bekešienė bei šv. Kazimiero progimnazijos socialinė pedagogė Nina Vilkevičienė. Mokiniai išsirinkdavo, kam atiteks nominacija „Dienos vertybė“.

Paskutinę stovyklos „Olimpinis kaimelis“ dieną dalyviai išsiruošė į Alytų, kur vyko Olimpinė diena. Olimpinė diena – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Atvykę į Alytų ir užsiregistravę visi gavo Olimpinės dienos dalyvio pasą. Šiame renginyje mokiniai išmėgino net 72 veiklas – nuo fotosesijos su Olimpinės dienos talismanu iki netradicinių sporto šakų bei žinių viktorinų. Visi stovyklos „Olimpinis kaimelis“ dalyviai draugiškai bėgo Olimpinę mylią bei dalyvavo „Impuls“ klubo organizuotoje mankštoje. Vėliau galėjo išbandyti daug įdomiausių veiklų, už kurias skirdavo taškų.

Alytuje pietūs buvo įspūdingi – picos gryname ore ant pievelės. Po pietų laukė atsakingas išbandymas. Savaitę repetuotą „Kamuolių perkusijos“ kompoziciją reikėjo parodyti visai Lietuvai didžiojoje Olimpinės dienos scenoje. Šokis pasisekė tiesiog puikiai! Įsiamžinę prie Olimpinės dienos ugnies fakelo bei stovyklos mokinių sukurtos Olimpinio kaimelio fotosesijų sienelės mokiniai ėjo prie autobuso, kur išrinko paskutinės olimpinės vertybės nominantus. Ši diena buvo skirta TOBULĖJIMO vertybei. Po dienos veiklų aptarimo buvo paskelbti labiausiai stovykloje patobulėję vaikai.

Visi kaip vienas džiaugėsi puikiai praleidę laiką ir net nepastebėjo, kaip prabėgo stovyklos savaitė. Buvo liūdna išsiskirti su naujais draugais! Pavargę, bet laimingi mokiniai grįžo namo.

Kauno Rokų gimnazija
Kodas 191090841
Vijūnų g. 2, LT-46117 Kaunas
Tel./faks. (8 ~ 37) 43 60 36
El. p. gimnazija@rokai.kaunas.lm.lt